Seksuele voorkeur: jonge vrouwen

De seksuele voorkeur voor jonge vrouwen: analyse

1. Tekstueel patroon (zonder details)

In bepaalde islamitische teksten (hadiths en paradijsbeschrijvingen) verschijnt herhaaldelijk een idealisering van jeugd bij vrouwen: termen als maagdelijkheid, onaangeraaktheid, “altijd nieuw”, en het ontbreken van geschiedenis. Dit wijst niet op liefde voor volwassen subjecten, maar op een voorkeur voor lichamen zonder verleden. De nadruk ligt structureel niet op volwassen wederkerigheid, maar op beschikbaarheid en exclusiviteit.


2. Historisch-culturele context

In premoderne samenlevingen (niet alleen islamitisch) werd vrouwelijke waarde vaak gekoppeld aan:

  • reproductieve capaciteit
  • controleerbaarheid
  • afwezigheid van eerdere bindingen

Jeugd functioneerde daarbij als garantie van eigendom en zekerheid van afstamming, niet als romantisch ideaal. Religieuze teksten hebben deze sociale logica gecanoniseerd, niet gecorrigeerd.


3. Macht en asymmetrie

De voorkeur voor jonge vrouwen gaat bijna altijd samen met:

  • oudere mannen
  • hiërarchische relaties
  • eenrichtingsverlangen

Dat maakt het geen neutrale voorkeur, maar een machtsasymmetrie: ervaring, autoriteit en keuze liggen bij de man; aanpassing en stilte bij de vrouw. Jeugd is hier geen leeftijd, maar een positie van afhankelijkheid.


4. Psychologische lezing

Psychologisch kan deze voorkeur worden begrepen als:

  • angst voor vergelijking
  • angst voor afwijzing
  • angst voor vrouwelijke autonomie

Een jonge of “altijd maagdelijk herstelde” vrouw:

  • heeft geen referentiekader
  • geen verleden om mee te vergelijken
  • geen voorkeur die de man kan onttronen

Jeugd wordt zo een verdediging tegen kwetsbaarheid.


5. Paradijsliteratuur als projectie

In paradijsbeschrijvingen wordt deze voorkeur verabsoluteerd:

  • vrouwen verouderen niet
  • veranderen niet
  • ontwikkelen geen eigen geschiedenis

Dat wijst erop dat het hier niet gaat om echte vrouwen, maar om een fantasie van controle zonder tijd. Jeugd wordt niet gekoesterd, maar bevroren.


6. Waarom dit moreel problematisch is

Het probleem is niet “aantrekking” op zich, maar:

  • de systematische koppeling van vrouwelijke waarde aan jeugd
  • het ontbreken van volwassen wederkerigheid
  • het zwijgen over vrouwelijke voorkeuren

Waar jeugd de norm wordt, wordt veroudering verlies, en wordt vrouw-zijn voorwaardelijk.


7. Vergelijking met moderne kritiek

Moderne ethiek bekritiseert dit patroon omdat:

  • verlangen moreel pas betekenis krijgt bij wederzijdse subjectiviteit
  • machtsvrije instemming cruciaal is
  • personen geen beloningsobjecten mogen zijn

Vanuit dat perspectief toont de tekstuele voorkeur geen universele moraal, maar een bevroren patriarchale fantasie.


Kernzin

De seksuele voorkeur voor jonge vrouwen in deze teksten is geen romantisch ideaal, maar een structuur van macht, angst en controle, waarin vrouwelijke subjectiviteit wordt geminimaliseerd en mannelijke zekerheid wordt gemaximaliseerd.

Hitchens zou dit patroon lezen als een schoolvoorbeeld van religie die lage, zeer menselijke verlangens inzet om gehoorzaamheid te kopen. De nadruk op jeugd, maagdelijkheid en “altijd nieuw” verraadt geen verheven moraal, maar een marketinglogica: beloof mannen precies datgene wat macht, status en zelfopoffering het aantrekkelijkst maakt. Seks wordt hier geen relationele ervaring, maar een valuta — zorgvuldig afgestemd op mannelijke fantasieën van exclusiviteit, controle en vergelijkingloosheid.

Volgens Hitchens is de voorkeur voor jonge vrouwen cruciaal omdat zij het minste risico op tegenspraak belichamen: geen verleden, geen referenties, geen autonomie die het mannelijke ego kan krenken. Religie verkoopt hier geen ethiek, maar verzekering tegen afwijzing, en verpakt dat als goddelijke beloning. Dat deze belofte juist verschijnt in contexten van strijd, gehoorzaamheid en martelaarschap, bevestigt voor Hitchens dat seks hier functioneert als rekruteringspremie, niet als morele visie.

Hij zou benadrukken dat een werkelijk moreel systeem mensen oproept tot volwassen verantwoordelijkheid, niet tot erotische compensatie. Wanneer het paradijs eruitziet als een mannenfantasie met jonge, onaangetaste vrouwen, zegt dat alles over de auteurs van het aanbod en niets over een universele God. In Hitchens’ woorden zou de conclusie onvermijdelijk zijn: dit is geen openbaring van het goede, maar propaganda die weet wat verkoopt.